Kako postati Član Evropskog pokreta u Srbiji?
INDIVIDUALNO ČLANSTVO
Članovi i članice EPuS-a su građani i građanke Srbije, istaknuti i ugledni pojedinci, pripadnici akademske zajednice, predstavnici medija i drugi zainteresovani građani koji podržavaju pristupanje Srbije Evropskoj uniji i dalju evropsku integraciju. Članovi EPuS-a plaćaju godišnju članarinu (izuzev studenata). O prijemu i isključenju iz članstva odlučuje Glavni odbor.
Svako punoletno lice koje prihvata ciljeve i Statut EPuS-a, može da postane njegov član. O proceduri stupanja u članstvo, uslovima i prednostima, pročitajte ovde.
KOLEKTIVNO ČLANSTVO
Kolektivni član EPuS-a može postati preduzeće, organizacija ili ustanova (udruženje, sindikat, naučna institucija, politička stranka itd.), koja ima sedište na teritoriji Srbije, a prihvata ciljeve i Statut Pokreta i prema oceni Glavnog odbora može da doprinosi njihovom ostvarivanju.
PRIDRUŽENO ČLANSTVO
Organizacija, preduzeće ili ustanova koja želi da učestvuje u delatnosti Pokreta bez prava glasa, može postati pridruženi član.
POČASNO ČLANSTVO
Počasni članovi Pokreta mogu postati pojedinci i udruženja koji su dali poseban doprinos ostvarivanju ciljeva Pokreta.
Počasne članove Pokreta prima Skupština, na predlog Glavnog odbora.
Za sve dodatne informacije, kontaktirajte menadžera kancelarije na office@emins.org.
Članstvo EPuS-a u mrežama i asocijacijama
EPuS je od 1993. godine punopravni član Međunarodnog evropskog pokreta.
Tokom poslednje decenije dvadesetog veka i od 2000. godine, EPuS se pridružio radu nekoliko značajnih regionalnih inicijativa i asocijacija: Igmanskoj inicijativi (2000. godine), inicijativi Civilni dijalog (2002.godine), Asocijaciji multietničkih gradova jugoistočne Evrope - PHILIA (2002. godine) i Koaliciji za regionalnu saradnju i evropske integracije.
EPuS je 2007. godine bio jedan od osnivača Asocijacije nevladinih organizacija jugoistočne Evrope - CIVIS, koja jedina ima status učesnika u Savetu Evrope pri Konferenciji međunarodnih nevladinih organizacija.
Evropski pokret u Srbiji je 2008. godine pokrenuo osnivanje regionalne mreže nevladinih i think tank organizacija u cilju promocije regionalne saradnje i unapređenja procesa evropske integracije. Mreža partnerskih organizacije iz zapadnog Balkana okupljena je prvobitno oko projekta "Regionalni okvir za razvoj i evropsku integraciju“, koji je realizovan 2006. i 2007. godine. Saradnja je nastavljena na projektu Ljubljanska agenda za Zapadni Balkan. Formalni naziv ove još neformalne regionalne mreže je Koalicija za regionalnu saradnju i evropsku integraciju - Koalicija REI a čine je: Centar za Institucionalni razvoj - CIRa, Skoplje, Evropski pokret u Crnoj Gori, Helsinški odbor za ljudska prava u Bosni i Hercegovini, Institut za međunarodne odnose, Zagreb, Albanski institut za međunarodne studije, Tirana, Evropski pokret u Srbiji, i Kosovski institut za politička istraživanja i razvoj, Priština.
|
PRATITE NAS: